התמונה מאתר הצילום שלי

א+א-


אודותיי

הי, שמי אפרת נקש, ואני מאמנת אישית ועסקית.

משפחה, חברים ואנשים בכלל הכי חשובים לי בחיים.

התחלתי את הקריירה המקצועית שלי תוך כדי לימודי באוניברסיטה: חקרתי, פרסמתי, לימדתי, והייתי מרותקת ליצירת ידע (אני בעלת תואר ראשון בסטטיסטיקה, ותואר שני בהצטיינות במדידה והערכה בחינוך).

במהלך חיי עשיתי כמה שינויים משמעותיים. השינוי הראשון בא בעקבות גירושי בשנת 1984. התרסקתי, אבל היה לי ברור שאני רוצה להיות עצמאית כלכלית. עזבתי את האקדמיה ועברתי לעבודה בתחום המחשבים (היי-טק). אופן העבודה של מערכות ההפעלה הלהיב אותי, ומהר מאד התאהבתי בטכנולוגיה ובעולם המחשבים. התחלתי בתפקיד של מדריכה, עברתי לבצע שירותי ייעוץ מקצועיים, המשכתי בניהול פרויקטים, וביצעתי תפקידי סמנכ"ל (לחץ לקריאת קורות החיים שלי, ובאנגלית ב-LinkedIn).

עבודתי בחברות מחשבים עם משרדים ולקוחות במקומות שונים בעולם חייבה אותי לנסוע תכופות לחו"ל, ושילבתי בגמישות את גידול הילדים ואיכות החיים שלנו עם המחויבויות העסקיות. סגנון הניהול שלי היה מעצים. יחד עם העמידה ביעדים העסקיים, האצלתי סמכויות, הגדרתי מטרות צוותיות, הייתי קשובה לחייהם האישיים של העובדים, כיבדתי אותם ועזרתי להם להגשים חלומות (כגון יציאה לחופשות ארוכות לטיול בעולם וחזרה לתפקיד שהמתין להם).

שלושה ארועים בחיי טלטלו אותי טלטלה עזה: הגירושים, מותה של אמי, ומותה של מטיילת בטיול שבו השתתפתי. התובנה שיום אחד החיים נגמרים או משתנים לבלי הכר, והיום הזה יכול להיות מחר, הכתה בי חזק. חשוב היה לי להתחבר למציאות, העמקתי ובררתי עם עצמי איך אני מרגישה לגבי כל מה שקורה בחיי, והתחלתי לראות דברים שלא ראיתי קודם. מאז ועד היום חשוב לי לעשות את מה שאני רוצה עכשיו, בהווה. תפיסה זו הובילה אותי לשינוי הבא.

עוד מפנים בחיי...

בשנת 2004 יצאתי לשנת חופשה, טיילתי בעולם, התבוננתי וצילמתי. הצילום מעיר לי את כל החושים, ואני מנסה להעביר בו סיפור ורגש (לאתר צילום הטבע שלי).

בהודו עבדתי בהתנדבות למען הטיבטים, תרמתי ותמכתי, ובמקביל למדתי פילוסופיה בודהיסטית ויוגה. חייתי חיים פשוטים: גרתי בדירת חדר עם מטבחון ושרותים עם מקלחת. הייתה לי צלחת אחת, ספל אחד, סיר קטן אחד, כפית, סכין וקרש חיתוך קטן. את דירתי ניקיתי בעשרים דקות, הייתי מאושרת ולא חסר לי דבר. כשחזרתי לארץ ילדיי יצאו מהבית, מכרתי את דירת הגג הגדולה ברמת השרון, ועברתי לדירה קטנה וצנועה. חילקתי את מרבית רכושי, והשארתי לעצמי רק את מה שאני משתמשת בו בחיי היומיום.

בשנת 2007, אחרי עוד שני תפקידים בתחום ההיי-טק, למדתי אימון אישי ואימון עסקי בביה"ס למאמנים Emotion. עברתי בקורסים חוויה רגשית חזקה, והחזרתי לתודעתי את הרעיונות היפים של הפילוסופיה הבודהיסטית: לבטא חמלה ואהבה, לחשוב בצורה חיובית, להתבונן במציאות ללא שיפוטיות, להרפות ולא להאחז בדברים. ילדי הפכו עצמאים כלכלית, והחלטתי לוותר על שעות העבודה הארוכות והמשכורת הגבוהה והקבועה תמורתן. כשהשגתי בהירות המשכתי את השינוי, ועברתי מעבודה כשכירה במשרה מלאה, לעבודה עצמאית בתחומים שאני אוהבת: אימון וצילום.

אני ממשיכה להתפתח, בשנת 2015 סיימתי קורס מורי דרך, וקיבלתי רישיון להדריך תיירים וישראלים. הלימודים בקורס היו מרתקים, ועוררו בי רצון להעמיק. כיום אני דוקטורנטית לתואר שלישי בארכאולוגיה באוניברסיטת תל אביב (לקורות החיים האקדמיים שלי).

בעבודתי כמאמנת אני מאפשרת לאנשים לצמוח, לגדול, ולהשיג יעדים שהם בוחרים, בדרך נינוחה ושלווה. אני פוגשת אנשים מרתקים, מתבוננת, מקשיבה, מתרכזת בתכונות אופי, בדרך של אנשים להיות כבני אדם, ומתמקדת ביופיים, ביכולתם ובגדולתם. עבורי זוהי זכות לקחת חלק בחיים של מישהו, וזו תחושה שאין שנייה לה להיות שותפה לשינוי המתרחש בחיי אנשים.

הצמיחה האישית שלי נובעת מאהבתי לאנשים. אני בת , הצלחתי לעשות שינויים בחיי, ולמדתי שהכל אפשרי. צברתי נסיון חיים עשיר ולימוד מתמשך בתחומים מגוונים.

האני מאמין שלי

  • אני מאמינה שיצר האדם טוב מנעוריו, ואנשים הם גדולים ומסוגלים להרבה יותר ממה שהם חושבים ומרגישים.
  • אני מאמינה שאנשים יכולים לחולל מפנה משמעותי בהוויה שלהם, בדרך שלהם להיות בתחומי חייהם השונים, במי שהם במערכות היחסים שלהם, ובכך לפרוץ דרך בחייהם.
  • אני מאמינה שהתבוננות ובהירות בחיינו הן המפתח לשינוי ולפריצת דרך.
  • אני מאמינה שאם נהיה ערים לעצמינו ונבין מי אנחנו, נוכל להרגיש חופשיים לבחור ולהשיג את מה שנרצה.
  • אני מאמינה שלכל אדם יש את הדרך המתאימה לו, ובה ישיג את יעדיו.
  • אני מאמינה שטיפוח אנשים ומערכות יחסים יביא להפקת תוצאות יוצאות דופן.
  • אני מאמינה שחשיבה חיובית יוצרת מציאות חיובית ומאפשרת לכל אדם לממש את רצונו.
  • אני מאמינה שאם נתרכז בדרך ונהנה ממנה, המטרה תושג בנינוחות וללא מאמץ.
  • אני מאמינה שהאנשים הם אלה שמובילים את העסקים להצלחה.

הנכם מוזמנים להמשיך לקרוא על סוגי אימון, תהליך האימון האישי, תהליך האימון בעסקים, אימון למי, או לקרוא על חוויות של מתאמנים שלי בבלוג מתאמנים מעוררי השראה.