סיפורי מסע (הרצאות)   שיתוף בווטסאפ  שיתוף בפייסבוק


א+א-

אפשר להפוך אירוע טוב לחוויה בלתי נשכחת: סיפור מסע מרתק על מסעות יוצאי דופן. כאן אני נכנסת לתמונה. אני מציגה תמונות ומספרת על החוויות המרגשות שעברתי, על המקומות, התרבויות והאנשים שפגשתי בדרך, חלקם נמצאים בקצה תבל.

להזמנת הרצאות אנא כתבו אלי.


צילומסע היא סדרת הרצאות על מסעות יחודיים. הסיפורים מלווים בצילומים מרהיבים ומתארים חוויות בלתי שגרתיות. "נקש לוקחת אתכם למסעות כורסה מרהיבים במגוון פינות חמד בעולם" כתב איציק לוי במעריב. "עבודות חובקות עולם של בעלי חיים ודמויות ססגוניות מיעדים אקזוטיים" כתב אילן יצחייק בידיעות אחרונות. "אפרת נקש מטיילת בעולם עם המצלמה שלה ועם הכשרון להתמגנט על הדברים הכי מרגשים" כתבה אסי פרידמן בלאשה. "הצילום מעיר לי את כל החושים ואני מנסה להעביר בו סיפור ורגש" כתב ארז ארליכמן במדור "קליק לטבע" של ynet. "הגורו של טיילי הכורסא" קורא לי דני גספר, מדריך טיולים.

אני מספרת את הסיפורים ומראה את המראות בעברית, או באנגלית. אני מתאימה את משך ההרצאה ותכניה בהתאם לבקשתכם. ניתן להדגיש בהרצאה היבטים שונים כגון אנלוגיה בין סיפורי מסע לעמידה באתגרים, העצמה והתמודדות אישית, הגדרת מטרות, חלוקת משאבים, עבודה בתנאי לחץ ואי וודאות, אחריות הדדית, ומנהיגות. באופן זה ההרצאות משתלבות גם בהקשרים שונים של הנהגה וניהול, עבודת צוות, איכות בארגון, ותרבות ארגונית. ההרצאות מתאימות לארגונים, ארועי רווחה ומשאבי אנוש, כנסים, חוגי בית, מתנ"סים, בתי ספר, בתי הורים ועוד. כדי להתאים הרצאה לארוע ולקהל המיוחד שלכם, אנא כתבו אלי.

עד היום קיימתי סדרה של הרצאות במסגרות שונות, וביניהן:

  • שבתרבות שמקיימת עריית רעננה בבית יד לבנים – 22 הרצאות, ומתוכננות עוד
  • מכללת הגמלאים של אילת בבית פיליפ מוריי – 24 הרצאות, ומתוכננות עוד
  • מכללת ועד הדיירים בבית משען גבעתיים – 9 הרצאות

ובנוסף עשרות רבות של הרצאות חד פעמיות.


אני מודיעה על הרצאות הפתוחות לציבור בדף הפייסבוק "צילומסע" (משובץ משמאלמשובץ בהמשך). אם תלחצו על "לייק", תקבלו הודעה כשאפרסם מידע על ההרצאה הבאה.

סרטון הווידאו באדיבות "המועדון", ערוץ 23 החינוכית
שודר בתאריך 15 ביוני 2010

סרטון הווידאו באדיבות "איזה יופי", ערוץ 10
שודר בתאריך 18 באוקטובר 2010מידע על חלק מההרצאות בסדרת צילומסע:

פפואה גינאה החדשה.
פולקלור שבטי בשפע  ברושור על ההרצאה

מפגש מרתק וססגוני עם שבטים נידחים ותרבויות מעולמות אחרים. בואו להכיר סגנון חיים שבטי הבנוי על ערבות הדדית בתא המשפחתי. בואו להשתתף במופעי תרבות מרהיבים ובמפגשים המרגשים שלי עם כפרים מרוחקים, שבהם ישנים על רצפות עץ בבקתות דקלים ורוחצים בנהר. נעבור טרקים קשים, ונצלול באתרים הססגוניים של שונית המחסום הגדולה.

ניתן להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה מהמבחר המוצג באתר בגלריות: בני ההולי, מופעי סינגסינג, אנשים, נהר הספיק, טרקים ברמה ההררית, אזור תופי. תוכלו לקרוא על ההרפתקאות המרגשות ביומן המסע האחווה השבטית בפפואה גינאה החדשה.

את סרטון הווידאו צילם וערך יואל דרור, 2009


אנטארקטיקה. מעבר להרי הקרח  ברושור על ההרצאה

הזמנה אישית להיכרות אינטימית עם מקום קר וסוער בקצה העולם. תמונות מרהיבות וחוויות אישיות שנולדו בין קרחונים ומים כחולים, בעלי חיים נדירים וחבורה קטנה של מטיילים. זהו סיפור על הישרדות בטבע קיצוני, לעתים אכזרי, שאינו סולח ולו גם על שגיאה קלה שבקלות. המסע המלהיב החל באיי פוקלנד, עבר באיי ג'ורג'יה הדרומית והסתיים באנטארקטיקה.

ניתן להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה מהמבחר המוצג באתר בגלריות: איי פוקלנד, איי ג'ורג'יה הדרומית, חצי האי אנטארקטיקה. ניתן לקרוא על החוויות ביומן המסע אין רחמים בחוג האנטארקטי.

את סרטון הווידאו צילם ליעם אלפנדרי וערך יואל דרור, 2010


מסתורי ההימלאיה. מקלט הטיבטים  ברושור על ההרצאה

הזמנה לחוויה רגשית וסוחפת: גורלם של הטיבטים בגלות ובטיבט. את פרטי סיפורם הנוגע ללב צברתי בחצי שנה של חיים מרתקים בקרב הטיבטים. המסע הטיבטי שלי מתחיל בדהרמסלה שבהודו, שם עבדתי ארבעה חודשים בקרב הקהילה הטיבטית הגולה. המשכו בתחנת המעבר של הנמלטים בקטמנדו ובנתיב הבריחה הטיבטי בהימלאיה, וסיומו בטיבט. זהו מפגש מסעיר עם הטיבטים במולדתם ומסע מלהיב עם עולי הרגל למקומות הקדושים לבודהיסטים הטיבטים.

ניתן להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה מהמבחר המוצג באתר בגלריות: הודו, דהרמסלה, סין, טיבט, סין, התרבות הטיבטית. ניתן לקרוא על המפגשים המרגשים ביומן המסע מקלט בהימלאיה (באנגלית).

את סרטון הווידאו צילם וערך אילן אביב, 2009


גרינלנד. קרחונים בלילות קיץ צבעוניים 

עלו על הסיפון למסע בגרינלנד בקיץ, כאשר השמש מאירה גם בלילה. נפליג לקראת חצות לעבר שקיעה צבעונית, כאשר השמש מתקרבת לאופק וצובעת את השמים והים בצבעים עשירים. נשוטט בין קרחונים עד שהשמש עולה שוב בזריחה מרהיבה. נטייל בין בתיה הצבעוניים של אילוליסאט, עיר הקרחונים, ונפגוש את אורח החיים המיוחד של התושבים האינואיטים ובגדיהם המסורתיים.

ניתן להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה מהמבחר המוצג באתר בגלריות: מפרץ דיסקו, אילוליסאט. ניתן לקרוא על חוויותי ביומן המסע.


קמצ'טקה. קשוחה ופראית 

הצטרפו למסע מסעיר בחצי-אי בצפון-מזרח רוסיה. נצפה בדובים המסתובבים חופשי, בנחלים ובינות לצמחיה ירוקה וסבוכה. נשמע את הסיפור המרתק של המתיישבים, נטוס במסוקים למקומות מנותקים, נטלטל בכלי רכב מפלצתיים, נטפס להרי געש מתנשפים, מבעבעים ומעלים סילוני קיטור, ונתפעם מהגוונים המרהיבים של הקרקע.

ניתן להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה מהמבחר המוצג באתר בגלריות: טבע, וולקניזם, אנשים. ניתן לקרוא על הרפתקאותיי ביומן המסע.


מצרים. אלפי שנות היסטוריה ותרבות 

בואו לבקר באתרים לאורך עמק הנילוס, ולהתפעם מנפלאות העולם העתיק. נשוטט בין שרידים ארכאולוגיים, נספר על ההיסטוריה של מצרים העתיקה, נעקוב אחר התפתחות התרבות, ונגלה את הדמיון בתפישה של היופי האנושי והאיכויות האמנותיות, לפני חמשת אלפים שנה והיום.

ניתן להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה מהמבחר המוצג באתר בגלריה עמק הנילוס. ניתן לקרוא על ההתרשמות שלי מהתרבות העשירה ביומן המסע מצרים, אלפי שנות היסטוריה ותרבות.


מיאנמר מאירה פנים 

אתם מוזמנים להכיר את האנשים במיאנמר, צנועים, חייכנים, מלאי שמחת חיים, עם חום ונתינה אינסופיים. נשוטט במקדשים בודהיסטים, ונתפעם מהשילוב בין מקדשים מוזהבים וחיים פשוטים. נתענג מהנופים הרכים, ומהקצב האיטי של החיים השלווים.

ניתן להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה מהמבחר המוצג באתר בגלריות: אנשים ושווקים, בודהיזם, נופים.


איסלנד הבראשיתית והמודרנית. נושפת ורושפת  ברושור על ההרצאה

חוויה יוצאת דופן. אתם מוזמנים לצפות בצילומי נוף דרמטיים של אדמה בוערת ונושפת וגם מעוטרת בקרחונים, של חול שחור מקושט בטחבים ירוקים, יחד עם סיפורים על היווצרותה של איסלנד. גלו את המודעות הגבוהה באיסלנד לנושאי שמירה על הסביבה, ואת אנשיה מאירי הפנים.

ניתן להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה מהמבחר המוצג באתר בגלריות: טבע, טרק לנדמנלוגר. ניתן לקרוא על ההתרשמות שלי מנפלאות הטבע ביומן המסע איסלנד חיה, נושפת ורושפת.


עבר הירדן המזרחי. נחלים שוצפים ומדבר ססגוני  ברושור על ההרצאה

בואו להכיר את החלק המערבי של ממלכת ירדן. הצצה לתוך נחלי פרא שוצפים ומפלי מים גועשים במואב, עם צילומים מרהיבים של גלישת מצוקים בנופי בראשית מול נאות מדבר תלויות. דרומה משם נגלה את המבוכים והנקיקים של מצוקי אבן החול האדירים, והחולות הרכים והצבעוניים של הרי אדום, פטרה וואדי רם.

ניתן להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה מהמבחר המוצג באתר בגלריות: הרי אדום, ואדיות מואב, הרי אדום הצפוניים, פטרה, הרי רג'ף, ואדי רם ניתן לקרוא על החוויות שעברתי בטיולים שונים ביומני המסע הבאים: הוואדיות בצפון מואב: מים בששון, אדום עמוק בהרי אדום, חגיגה צבעונית בהרי רג'ף ופטרה, העיר האדמדמה.


ההימלאיה ההודית. פסטיבל הקנגדלי  ברושור על ההרצאה

מסע מרגש אל בני שבט הראנג בכפריהם הציוריים בעמק הצ'ונדס שבהימלאיה ההודית. חוויה בתמונות וסיפורים על החיים בכפר, על ההתרגשות וההכנות לקראת הכינוס השבטי לרגל פסטיבל הקנגדלי, הנחוג פעם בשתיים עשרה שנים, והחגיגות בכפרים. בנוסף נתענג מנופי ההימלאיה וכפריה בשמורת הננדה דווי.

ניתן להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה מהמבחר המוצג באתר בגלריות: פסטיבל הקנגדלי, בני הראנג, טרקים בננדה דווי. ניתן לקרוא על החוויות שנגעו לליבי ביומן המסע התרגשות בהימלאיה ההודית.


ערבות מונגוליה. בנדידה מתמדת  ברושור על ההרצאה

חוויה מלאת עוצמה. נופים של שמים כחולים וערבות מוריקות, שזורים בסיפורים מרגשים על נוודים החיים בפשטות, שדלת אוהל הבית שלהם תמיד פתוחה, שמציעים לחלוק עם אחרים את האוכל ואת מיטתם. נתלהב בפסטיבל הנאדאם יחד עם מונגולים הלבושים במיטב מחלצותיהם, נפסע בטרקים ונרכב על גב סוס לקהילת הצאטאן המבודדת.

ניתן להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה מהמבחר המוצג באתר בגלריות: נופים, פסטיבל הנאדאם, נוודים. ניתן לקרוא על החוויות המרגשות ביומן המסע הדלתות הפתוחות במונגוליה.


אדריכלות אסלאמית 

הצטרפו לסיור במבנים אסלאמיים. נשקיף על מסגדים מהתקופה הממלוכית ועד לעות'מאנית, נבקר בארמון אומאי, ונבחן את מתקני הטהרה והשתייה. נכיר את המוסלמים, האסלאם והעדות השונות, תוך התבוננות באמנות אסלאמית, בעיטורים ובקליגרפיה.

ניתן להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה מתוך הגלריות: איסטנבול, מצרים, הגליל, ירושלים.


אדריכלות נוצרית 

בואו לבקר במבנים נוצריים בישראל. נעבור בין כנסיות הנצחה של חיי ישוע, מהבשורה לאמו מרים על התעברותה, דרך פעילותו בגליל, השבוע האחרון בירושלים, צליבתו, ועד לעלייתו לשמיים אחרי התחייה. נשוחח על הפלגים השונים בכנסייה הנוצרית, נבחין בין הסממנים והפולחן הקתולי לאורתודוקסי, ונתבונן באמנות הנוצרית.

ניתן להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה מתוך הגלריות: הגליל, מדבר יהודה, חג ההתגלות הנוצרי, יום ראשון של הדקלים, ירושלים.


לאוס הקסומה. עולם הולך ונעלם  ברושור על ההרצאה

בואו להשתתף אתי במפגשים חמים ומרגשים שערכתי עם בני השבטים ההרריים, אנשים ידידותיים החיים בשלווה ובפשטות באזורים נידחים. בואו להתוודע אל בני אדם המשמרים תלבושת ססגונית מסורתית, ונזירים בודהיסטים בגלימות כתומות. בואו ליהנות מצבעי זהב מרהיבים במקדשים, ומנהרות שוצפים. ולסיום, ביקור מסעיר בשמורת הגיבון, שבה מתארחים על צמרות העצים וגולשים באומגה ממקום למקום.

ניתן להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה מהמבחר המוצג באתר בגלריה הצפון. ניתן לקרוא על חוויות נוגעות ללב ביומן המסע קסמה של לאוס.


טרקים בנפאל. פסגות במרחק נגיעה  ברושור על ההרצאה

קחו חלק בחוויות אישיות מסעירות בשני טרקים הרפתקניים בנפאל. 28 יום על מחנה הבסיס של האוורסט (8,848 מטרים), ו-28 יום נוספים אל בסיס הקַנְצֶ'נְג'וּנְגָה (8,586 מטרים) במסלול בראשיתי. מסע אל ישובים מבודדים ונידחים, המקושרים לעולם בשבילים צרים בלבד. נופים מסעירים, הרפתקאות מרתקות, ואנשים מאירי פנים השמחים בחלקם.

ניתן להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה מהמבחר המוצג באתר בגלריות: קטמנדו, הטרק לאוורסט, הטרק לקנצ'נג'ונגה. ניתן לקרוא על החוויות המלהיבות בטרק לקַנְצֶ'נְג'וּנְגָה ביומן המסע הקַנְצֶ'נְג'וּנְגָה בטווח נגיעה ובטרק לאוורסט ביומן המסע באנגלית מקלט בהימלאיה.


טג'יקיסטן. על גג העולם 

מסע מסחרר. נטפס על הרי הפאן, בין אגמים בצבעי טורקיז, חבויים בין פסגות ורכסים ענקיים. נחצה את הרמה המדברית בפמיר לאורך דרך המשי, על רקע צוקים חשופים ונופי בראשית, נבקר בכפרים מעורסלים בעמקים מוריקים, ונכיר אנשים מיוחדים החיים באורח חיים שונה ומרתק.

אתם מוזמנים להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה בגלריות הבאות: הרי הפמיר, טרק בהרי הפאן. ניתן גם לקרוא על החוויות המסחררות ביומן המסע שלי על גג העולם בטג'יקיסטן.


האנדים האדירים. הכישוף של פרו  ברושור על ההרצאה

יופיים הכובש של הרי האנדים בפרו נגלה רק אחרי התמודדות עם מעלות קשים, קור מקפיא, שמש צורבת ואוויר דליל בפסגות הגבוהות. אני משתפת את השומעים בסיפורי חוויות ובתמונות של אגמים בצבעים מדהימים, חבויים בינות רכסים מושלגים. המסע שלי עובר באתרים מופלאים כמאצ'ו פיצ'ו, אגם טיטיקקה וקניון קולקה, ובמפגשים עם אינדיאנים חביבים לבושים במלבושים ססגוניים.

אתם מוזמנים להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה בגלריות הבאות: הטרק להוואי-וואש, פנים באנדים, הרי האנדים. ניתן גם לקרוא על החוויות המרתקות ביומן המסע שלי הרפתקאות באנדים שבפרו.


טורקיה. מגוונת ומלאת הוד 

טורקיה צבעונית ומעוררת את החושים. נפסע בתוך נופים מרהיבים, בין הרים מושלגים, אגמים, נהרות שוצפים, מרחבים ירוקים ופורחים, ונספר על האירוח החם של התושבים. נשוטט בסמטאות איסטנבול ונתפעם מהארכיטקטורה והשווקים הצבעוניים.

אתם מוזמנים להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה בגלריות הבאות: הטרק לאלדאלר, הטרק לקצ'קר, איסטנבול. ניתן גם לקרוא המלצה לסיורים באיסטנבול.


גאורגיה. חלקת אלוהים הקטנה 

הצטרפו למסע בחלקת אדמה, שלפי אגדה גאורגית אלוהים ייעד לעצמו, אך העניק להם אותה. נספר על "פתיחת שולחן" בהכנסת אורחים שמחה, ונטייל בנופים משובחים, שהם חלקת אלוהים קטנה. נבקר באתרים נוצריים, במקום שבו מאז ימי הממלכה הגאורגית העתיקה, במאה ה-4, הנצרות הוכרזה כדת הרשמית.

ניתן להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה מהמבחר המוצג באתר בגלריה הקווקז הגדול. ניתן גם לקרוא על החוויות המרגשות ביומן המסע שלי גאורגיה, חלקת אלוהים הקטנה.


טבע פראי ברכס האלטאי 

אתם מוזמנים להצטרף למסע ברכס האלטאי, הנמתח מדרום סיביר, דרך קזחסטן וסין, עד למדבר הגובי במונגוליה. נטפס למרגלות הר בלוחה, בהרי הזהב שבדרום סיביר, ונעפיל לתוואן בוגד, בטרק האלטאי במערב מונגוליה. נהנה מהחיוכים של האלטאים בסיביר והקזחים במונגוליה, נתפעל מקרחוני עד, אגמים, נהרות, ושלכת מרהיבה.

אתם מוזמנים להתרשם מהתמונות שיוצגו בהרצאה בגלריות הבאות: מונגוליה, טרק האלטאי, רוסיה, הטרק לבלוחה, רוסיה, האלטאי. ניתן גם לקרוא על החוויות המרגשות ביומן המסע שלי טבע פראי ברכס האלטאי.


נשים, אימהות. מסירות ואהבה  ברושור על ההרצאה

חוויה מלאת אהבה. צילומים וסיפורים מרגשים על נשים ואימהות ברחבי העולם, ממגוון רחב של תרבויות, שאספתי במהלך טיוליי. פגשתי המון נשים שונות בחזותן, בלבושן, בהשכלתן ובנקודת המבט שלהן על החיים. בכולן מצאתי את האשה והאמא, גדולה ומסירות.
ההרצאה מתאימה במיוחד לאירועי נשים, ליום האשה הבינלאומי, יום האם וכיו"ב.

התמונות שיוצגו בהרצאה לוקטו מגלריות רבות באתר, ואתם מוזמנים לעיין בגלריות השונות ולהתרשם. ניתן גם לקרוא את הכתבה נשים רואות עולם: מסע מצולם בין תרבויות במדור מסע עולמי של ynet.


התבגרות וטקסים משפחתיים. התמסרות ואהבה  ברושור על ההרצאה

מפגש עם סוגים שונים של משפחתיות – כולם מעשירים ומרגשים. צפיתי בבעלי חיים מטפלים בצאצאיהם בחום ובאהבה אנושיים ממש – עופות דואגים שמאכילים את גוזליהם וגורי גורילה מתכרבלים בחיק אימותיהם. צילמתי תלבושות ססגוניות באירועים מוזרים, מטקסי חניכה יוצאי דופן בפפואה גינאה החדשה ועד בר-מצוה בכותל המערבי.
ההרצאה מתאימה במיוחד לאירועים משפחתיים כגון חגיגות יום הולדת, בת-מצוה ובר-מצוה.

התמונות שיוצגו בהרצאה לוקטו מגלריות רבות באתר, ואתם מוזמנים לעיין בגלריית התמונות ולהתרשם.אתם מוזמנים לעבור אל מוצרים ושרותים, גלריית התמונות, יומני מסע, טיפים לצילום, טיפים לטיול תרמילאים או טיפים לאינטרנט.


לראש הדף
לראש הדף

כדאי להרחיב את החלון כדי שהתפריט יוצג פתוח